Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

2. el premium otomobil ihalesinde rekor satış

  • Genel
  • 13 Nisan 2022
  • 2. el premium otomobil ihalesinde rekor satış için yorumlar kapalı
  • 685 KEZ OKUNDU
2. el premium otomobil ihalesinde rekor satış

İkinci el otomotiv sektörünün referans noktaları “2plan” ve “Borusan Araç İhale” işbirliğiyle Portaxe Baltalimanı’nda “Premium” otomobil ihalesi düzenlendi.

Geçtiğimiz Ocak ayında ilki düzenlenen “ikinci el Premium otomobil” ihalesi “2plan” ve Borusan grup şirketlerinden “Borusan Araç İhale” işbirliği ile 24 Mart Perşembe günü Portaxe’de bir kez daha düzenlendi. Marka ve modelden bağımsız olarak yalnızca “Premium” araçların satışa çıktığı ihaleye son kullanıcılar başta olmak üzere kurumsal firmalar da katılırken Ocak ayında gerçekleşen ihalenin iki misli satış gerçekleşti. 74 adet birbirinden değerli premium ikinci el otomobiller için kıyasıya bir rekabet yaşanırken toplam değeri yaklaşık 48 milyon lirayı bulan 39 araç satıldı. Ocak ayında gerçekleşen ihalede 25 adet araç ile 23 milyon liralık satış gerçekleşmişti.

İkinci el otomotiv sektöründe müşteri beklentilerine en üst düzeyde cevap veren  “2plan” ve “Borusan Araç İhale” işbirliklerini devam ettirerek her markadan  “Premium” araçların satışa çıktığı ikinci ihaleye, Borusan Araç İhale sistemi üzerinden üyeler online olarak da katılma imkanı buldu.

Teklif verme usulüyle yapılan ihalede yaşanan kıran kırana rekabetin sonucunda 2016-2021 model yılı arasında değişen otomobiller için en yüksek teklifi verenler, piyasadan daha uygun koşula “Premium” araç sahibi olma şansını elde etti. En yüksek fiyata alıcı bulan model ise 2018 model Mercedes-Benz S Serisi bir otomobil oldu.

2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, yaptığı konuşmada rekor bir satış gerçekleştirdiklerini belirterek “İhaleye çıkardığımız her iki araçtan bir tanesi satıldı. Önceki ihaleye göre toplam değer olarak 2 katı bir satış gerçekleşti. Özellikle son kullanıcının yoğun talep göstermesi bizi daha mutlu etti. Güvenli bir ortam oluşturarak son kullanıcıya direkt yapılan bir ihale düzenliyoruz. Pazarın hareketliliği için cazip bir opsiyon sunuyoruz. Borusan Araç İhale ile güçlerimizi birleştirerek yenilikçi, yaratıcı yaklaşmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu ise “Çok büyük bir ikinci el pazarımız var. Düzenlediğimiz ihaleler doğru tedariki, doğru zamanda, doğru fiyatlarla doğru kitleyle buluşturuyor. Bu yoğun talepte önceki ihalenin de etkisi var. Son kullanıcılar için yeni bir deneyim. Bu kez daha çok potansiyel alıcıya eriştik. Çok güzel geri bildirimler aldık. Pazarda böyle bir ihtiyacın olduğunu görüyoruz. 2plan işbirliğiyle önümüzdeki günlerde kurumsal yapıda çok daha çeşitli ve çok daha fazla otomobille yine ulaşılabilir rakamlarla ihaleler düzenliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına daha sonra yağ bakımına götürdüm. LPG bakımı için bu konuda tamamen profesyonel olan Candan Mühendisliği...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Virüs sebebi ile daha önce çektiğim videolarımı paylaşmaya devam ediyorum . Bu kez Volkswagen Golf...
Bumerang - Yazarkafe