Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Delphi’den elektrikli araçlar için yeni Premium Balata serisi!

  • Güncel / Haberler
  • 14 Eylül 2023
  • Delphi’den elektrikli araçlar için yeni Premium Balata serisi! için yorumlar kapalı
  • 2.973 KEZ OKUNDU
Delphi’den elektrikli araçlar için yeni Premium Balata serisi!

Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yenilikleriyle dikkat çeken Delphi, elektrikli araçlar için geliştirdiği yeni EV fren balataları serisini pazara sundu. Yeni serideki ürünler, Renault, Nissan gibi markaların yanı sıra Mercedes, BMW, Porsche ve Tesla’nın en yeni elektrikli modelleri için özel olarak tasarlandı. Balatalar, üretim aşamasında çevre dostu olan, bakır ve ağır metal içermeyen sürtünme malzemelerinin kullanımından dolayı, AASA Leafmark™ “N” derecelendirmesi ile ödüllendirildi. Üstün seviyede pas önleme, gelişmiş ses yalıtımı ve minimum balata tozu özelliklerine sahip balatalar, gelişmiş kaplaması sayesinde anında sürtünme performansı sağlayabiliyor.

Otomotiv sektöründeki elektriklenme dönemi, ana üreticiler kadar satış sonrası hizmet sektörünü de dönüştürmeye başladı. Elektrikli otomobiller, her ne kadar konvansiyonel yakıtlı modellere göre daha az hareketli parça içerse de kullanılan ekipmanlar bu araçlara özel olarak üretiliyor. Elektrikli araçlar daha yaygın hale geldikçe kaliteli satış sonrası parçalara olan talep de artıyor. Bu kapsamda Delphi de elektrikli araç uygulamaları için özel olarak ürettiği yeni premium EV fren balataları serisini pazara sunduğunu duyurdu.

Elektrikli araçlara özel tasarım!

Yapılan detaylı karşılaştırmalara göre yeni seri, bağımsız satış sonrası pazarındaki en popüler modelleri kapsayan, bugün dünyadaki en kapsamlı ürün yelpazeleri arasında yer alıyor. Serinin kapsadığı araçlar arasında başta Nissan Leaf, Tesla Model S ve Tesla Model 3 olmak üzere BMW i4, BMW iX, Mercedes EQC, Mercedes EQE, Mercedes EQS, Porsche Taycan ve Porsche Cross Turismo gibi en yeni modeller de bulunuyor. Avrupa’da kayıtlı 2,7 milyon aracı kapsayan 52 parça numarasını tanıtan Delphi, servisler için de önemli bir hizmet fırsatı sunuyor. Servisler için yüksek orijinal ekipman toleranslarına göre üretilmiş üstün fren performansı sunan bir elektrikli araç çözümü sağlayan bu fren balataları, geleceğin gözde teknolojilerinden biri olacak.

İleri teknolojiyle üretilmiş bir kaplamaya sahip balatalar, ilk kullanımdan itibaren daha iyi bir sürtünme performansı sağlıyor. Paslanmaz gümüş renkli arka plaka, paslanmaya karşı yüksek direnç ve dayanıklılık sunarken, çok katmanlı çelik ve kauçuk kompozit şimler, ses ve titreşimi en aza indirerek olağanüstü bir durma performansı sağlıyor. Ayrıca balatalarda ne zaman değiştirilmeleri gerektiğini göstermek için, balata aşınma işareti de bulunuyor.

Çevre standartlarını karşılıyor!

Yeni elektrikli araç fren balatası ürün yelpazesi, Delphi’nin mevcut ürün yelpazesinin yüzde 99’u gibi, AASA Leafmark™ “N” derecelendirmesine layık görüldü ve Delphi’nin sürdürülebilir kaliteli ürünler sunma konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Yeni ürün serisi hakkında bilgi veren Delphi Şasi Global Ürün Lideri Laurence Batchelor şunları söyledi: “Bu yeni seriyi geliştirirken, çabalarımızın odağında yeşil e-mobiliteye ve çevre dostu standartlara katkıda bulunmak yatıyordu. AASA Leafmark™ ‘N’ derecelendirmesi, satın aldıkları bu çevre dostu ürünlerin dayanıklı, minimum balata tozuna sebep olacak şekilde ve bakır ile ağır metal içermeyen sürtünme malzemeleri kullanılarak tasarlandığına dair müşterilerimize bir sözdür. Hem balatalarımız hem de ambalajları, bu konudaki kararlılığımızı yansıtacak şekilde tasarlandı. Geniş ürün yelpazesi, Delphi’yi servisler ve distribütörler için, elektrikli araç servis kapasitelerini geliştirirken, tercih edilen bir iş ortağı haline getiriyor.”

Hızlıca montaja uygun!

Tüm Delphi fren balataları gibi yeni EV fren balataları da kutudan çıkarılır çıkarılmaz takılabiliyor ve bazı durumlarda montajı daha da kolaylaştırmak için ek donanım da sağlanıyor. Minimum geri dönüşle ilk seferde doğru ve eksiksiz bir montaj çözümü sağlamak için klipsler, doğru vida sabitleyicili kaliper cıvataları, balata aşınma sensörleri ve bir paket gres yağıyla birlikte geliyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZVideo
Toyota’nın başarılı modellerinden olan Hilux yenilendi. Tasarım anlamında önemli değişim yaşayan modeli dişli bir rakibiyle karşılaştırdık! Şizce en dişli rakibi kim. Toyota Hilux ne kadar başarılı? Toyota Hilux kaç para?...
Peugeot’un yeni aslanı 208 Türkiye’de satışa çıktı. Model tasarım konusunda oldukça iddialı. Tamamen değiştirilen 208,...
Proje aracımın temizlik vakti geldi de geçiyor bile. Onu detaylı temizlik için Canmey Car Care’e...
Ford Ranger Raptor, markanın engel tanımayan modellerinden biri. 2021 Ford Ranger Raptor geçtiğimiz yıllarda tanıtıldı....
Akaryakıt fiyatlarının artması ve LPG fiyatlarının onlara göre daha stabil kalması sebebiyle LPG’li araçlara ilgi...
Bumerang - Yazarkafe