Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Euromaster’dan yakıt tüketimini düşürmek için etkili önerile

  • Genel
  • 11 Mart 2022
  • Euromaster’dan yakıt tüketimini düşürmek için etkili önerile için yorumlar kapalı
  • 473 KEZ OKUNDU
Euromaster’dan yakıt tüketimini düşürmek için etkili önerile

Michelin Grubu çatısı altında Türkiye genelinde 153 servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yakıt ekonomisi sağlayabilmek için altın değerinde öneriler sunuyor.

Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yakıt ekonomisi sağlayabilmek için altın değerinde öneriler sunuyor.  Bu kapsamda Euromaster’ın konusunda uzman yetkilileri, lastik ve araç bakımının yakıt tüketimini aşağı çekmede kritik bir rol oynadığını belirtirken, sürüş tarzını değiştirmenin de yakıt ibresinin hızla aşağıya inmesini engelleyebileceği tavsiyesinde bulunuyor.

“Yakıt tasarrufu lastik bakımıyla başlar”

Sürücülerin yakıt tasarrufu konusunda en son aklına gelebilecek lastik bakımının aslında en kritik noktalardan biri olduğuna dikkat çeken Euromaster uzmanları, lastik basıncının sürekli kontrol edilmesi gerekliliğine vurgu yaparken, “Düşük ya da yüksek lastik basıncı aracın yolla temas yüzeyini değiştireceği için yakıt tüketimini düşürmede olumsuz bir etkiye sahip. Bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak için lastik basıncını düzenli olarak kontrol ederek, yakıt tasarrufuna olumlu etki edecek basınç değişimlerine erkenden müdahale edilebilir” açıklamasında bulundular. Ek olarak Euromaster yetkilileri lastik yuvarlanma direncinin yakıt tüketimini aşağı çekmede yüzde 20’ye varan oranlarda etkisi olduğunu belirtip, yuvarlanma direncinin düşük olduğu lastikleri seçmenin yakıt tüketimini azaltma konusunda olumlu etkileri olacağını belirtiyorlar. Lastik bakımının yanında yeni lastik seçimi yaparken de dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta olduğunu belirten Euromaster yetkilileri, “Lastiğinizi satın alırken öncelikle lastiğinizin yakıt verimliliğine dikkat edin. A sınıfı lastikleri almaya özen gösterin” uyarısıyla konuya dikkat çekiyorlar.

Yakıt tüketimini aşağı çekmede lastik havasında nitrojen kullanımının da etkili bir yöntem olduğunu belirten yetkililer, “Uygun hava basıncında şişirilmiş bir lastik, daha düşük yuvarlanma direnci gösterir. Daha düşük yuvarlanma direnci de daha az yakıt tüketimi anlamına gelir. Lastik basıncı düştüğünde yuvarlanma direnci artacağı için, sürtünmeden dolayı yakıt tüketimi de artar. Nitrojenle şişirilmiş lastiklerde basınç kaybı, hava ile şişirilmiş lastiklere göre 4 kat daha yavaştır. Bu da lastiklerin nitrojen gazı ile şişirildiğinde, daha uzun süre doğru basınç değerinde seyahat edileceği ve dolayısıyla daha az yakıt tüketileceği anlamına gelir” tavsiyesinde bulundu.

“Araç bakımı ve sürüş karakteri en az lastik bakımı kadar önemli”

Araçlara uzman ellerde ve doğru zamanda bakım yaptırmanın yakıt tüketimine olumlu katkıları olacağını belirten Euromaster yetkilileri, ayrıca sürüş karakterinin de düşük tüketim değerleri yakalamada önemli bir yeri olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili altın değerinde tavsiyelerde bulunan yetkililer, “Kirlenmiş yağ ve yakıt filtreleri motorun optimum şekilde çalışmasını engelleyeceği için yakıt tüketimini artıracaktır. Aracınızın filtrelerini yılda 1 kez değiştirilmesini öneriyoruz. Yıllık klima bakımı ile doğru çalışan klima sistemi araç motorunu zorlamadığı için yüksek yakıt tüketimini önler ve yakıt tasarrufu sağlar. Ayrıca bir diğer önemli uyarımızda sürücülerin sürüş karakterlerini değiştirmesi olacaktır. Daha sakin bir sürüş stili benimsemek, gaza ve frene sert dokunuşlar yapmamak, ani hızlanmadan kaçınmak çok daha uzun mesafeler kat etmenizi ve çok daha fazla yakıt ekonomisi yapmanızı sağlayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Euromaster’ın periyodik araç bakımları 1 yıl yedek parça ve işçilik garantisiyle sunuluyor!

Euromaster, orijinal ekipman onaylı periyodik araç bakım hizmetiyle araçların yola güvenle çıkmasını sağlarken, yakıt tüketiminin düşmesine ve aynı zamanda çevreye olan olumsuz etkinin en aza indirilmesine katkıda bulunuyor. Euromaster’ın periyodik 1 yıl yedek parça ve işçilik garantisiyle birlikte sunduğu bakım hizmetleri arasında; motor yağı değişimi, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişimi, ihtiyaç dahilinde yakıt filtresi ve triger kayışı değişimi yer alıyor. Euromaster hizmet noktalarında sunulan ücretsiz check up hizmeti ise araç arıza ve bakım gereksinimlerinin tespitine yardımcı oluyor. Binek otomobil, 4×4 ve kamyonet sınıfındaki her markaya verilen hizmet, aracın 11 önemli noktasının ücretsiz olarak kontrol edilmesini kapsıyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZVideo
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe