Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Fiat, Akıllı Kasko uygulamasını AXA Sigorta ile genişletiyor

  • Genel
  • 16 Ağustos 2022
  • Fiat, Akıllı Kasko uygulamasını AXA Sigorta ile genişletiyor için yorumlar kapalı
  • 2.276 KEZ OKUNDU
Fiat, Akıllı Kasko uygulamasını AXA Sigorta ile genişletiyor

Fiat, Türkiye’deki kullanıcılarının alışkanlıklarını ve otomobille olan ilişkilerini değiştiren bağlanabilirlik teknolojisi Connect’i geliştirmeye ve yeni iş birlikleri ile kullanıcıları için değer yaratmaya devam ediyor.

2022 yılına hız kesmeden devam eden Fiat Connect sigortacılık sektöründeki iş birliklerini artırıyor. Artık, sigorta sektöründe bağlanabilirlik teknolojisinde öncü çalışmaları olan ve Türkiye’nin ilk kişiselleştirilmiş kasko ürününü de sunarak müşterilerine sürüş deneyimini güvenli hale getirmeyi amaçlayan AXA Sigorta müşterileri de Fiat Connect Kasko avantajlarından faydalanabilecek. AXA Sigorta müşterilerinin kasko poliçeleri “Fiat Connect Kasko” ile araçtan temin edilen verilere göre “kişiye özel” belirlenecek ve kasko tutarları sürücünün kullanım şekli ve süresine göre avantajlı hale gelecek. Connect Kasko sayesinde araç sahipleri yüzde 10 daha avantajlı fiyatlarla kasko yaptırabiliyor. Ayrıca yenileme döneminde araç kullanım verileri analiz edilerek hesaplanan sürüş puanına ve otomobillerini kullanmadıkları gün sayısına göre kasko poliçelerinde yüzde 10’un üzerinde indirimden de faydalanabiliyor.

Bugüne kadar 7 bin kullanıcıya ulaşan Connect Kasko, kullanıcılarının ilk poliçelerinde toplam 1.550 MTL fayda sağlarken, yenileme yaptıran müşterileri için poliçe fiyatında poliçe başı ortalama 421TL’lik avantaj sağlayarak sürüş güvenliğini destekliyor. Kullanıcılara “veriden değer yaratan” Connect Kasko, poliçe fiyatlamasını kullanım süresi ve sürüş puanı olmak üzere iki temel veri üzerinden hesaplıyor. Poliçeye artı bedel yansıtmadan analiz yapan sisteme göre, sürüş puanı 75’in üzerinde olan kullanıcılara, toplam poliçe tutarı üzerinden maksimum 10 indirim uygulanıyor. Bununla birlikte, araçlarını kullanmadıkları gün süresine göre 250 TL’ye varan indirimler de Fiat Connect kullanıcılarını bekliyor. Söz konusu veriler, poliçe yenileme döneminde AXA Sigorta tarafından değerlendiriliyor ve kasko poliçe indirimleri kişiye özel olarak belirleniyor. Böylece, kasko fiyatlarının içindeki göreceli yüksek risk maliyeti, aracını iyi kullanan sürücüye yansıtılmıyor; kullanım gün sayısı da hesaplamada dikkate alınıyor. Ayrıca, kasko poliçesi satın alanlara yılda 2 kez ve toplamda 30 gün olmak üzere ikame araç hizmeti de sağlanıyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
Citroen’in kompakt SUV modeli C5 Aircross, 1.6 litrelik benzinli motoru ve zengin donanım listesiyle geçtiğimiz aylarda konuğumuzdu. Bu ay ekonomisiyle ön plana çıkan dizel motoruyla test sayfalarımızda. Citroen, kompakt SUV’ların...
Mercedes-Benz severlere müjde Artık düşük hacimli dizel motor seçeneği E Serisi’nde sunulmaya başlandı Mercedes modellerinde...
Makyajlı Fiat 500X in lasnmanı için Kars Sarıkamış’a yolumuz düştü Makyajlanan 2020 Fiat 500 X...
#EVDEKAL dığımız şu günlerde sizler için daha önceden çektiğim videoları birbir paylaşıyorum Kanalıma abone olarak...
B Segmenti yine karıştı Bu karışıklığa Opel in yeni Corsa sı da dahil oldu Ayağının...
Bumerang - Yazarkafe