Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Kendi motosikletini yapan Ramazan Can’a Yamaha’dan büyük sürpriz

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 19 Temmuz 2020
  • Kendi motosikletini yapan Ramazan Can’a Yamaha’dan büyük sürpriz için yorumlar kapalı
  • 1.800 KEZ OKUNDU
Kendi motosikletini yapan Ramazan Can’a Yamaha’dan büyük sürpriz

Trabzon’un Yomra ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Ramazan Can, Türkiye’nin cevher çocuklarından biri… Kendini bildi bileli motosiklet sahibi olmayı hayal eden Ramazan bisikletini motosiklete çevirerek kendince hayaline kavuştu. Hayal gücünü ve el becerisini kullanarak bisikletine tahta, su bidonu ve hortum parçaları kullanarak motosiklet görüntüsü veren Ramazan, geceleri babasının telefonunu kaçırarak izlediği Kenan Sofuoğlu ile tanışmayı da çok istiyordu ve şimdi bu hayali de gerçek oldu. Ramazan’ın kendi motosikletini tasarladığını öğrenen Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu onu Sakarya Akyazı’daki pistinde konuk etti. Tüm gün Ramazan ile sohbet edip ona sürüş deneyimi yaşatan Sofuoğlu “Ramazan’ın asla pes etmeyip hayaline kavuşmak için olumsuz şartlara rağmen özveri de bulunarak kendi motosikletini tasarlaması beni çok etkiledi. Benimle de tanışmak istediğini duyunca onu hemen burada ağırlamak istedim. Benden eğitim almak istiyormuş, ona eğitim vermek çok isterim. Onu da Toprak, Can, Rodi gibi yarış pistlerine hazırlarız belki ileride neden olmasın…” dedi.

AW059613

Ramazan’a bir büyük sürpriz de Yamaha Motor Türkiye’den geldi. Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever Ramazan’a 50 cc Yamaha Neo’s motosiklet hediye etti. Akyazı Kenan Sofuoğlu pistinde yetenekli gençle bir araya gelen Cansever “Ramazan’ın hikayesi bizi de çok etkiledi. Motosiklet kullanımını artırmak, Türkiye’den yeni yeteneklerin çıkarak dünya pistlerinde yarışmalarını sağlamak üzere yoğun çalışmalar ve çeşitli projeler yürütürken bu topraklardan böyle cevherler çıkması bizi daha çok motive ediyor. Motosiklet tasarlamak için gösterdiği çaba takdir edilmeli diye düşündük ve ona gerçek bir motosiklet hediye etmek istedik. 16 yaşına bastığında bu motosikletle istediği gibi gezsin, yeni hayaller kursun istiyoruz. Gençlerin motosiklete gönül vermesinin yanında bizi en çok mutlu eden şey ailelerin desteği. Motosiklet imajı artık Türkiye’de çok yükseldi… Ramazan’ın ailesinin ona verdiği manevi destek de buna çok iyi örnek” dedi.

Kenan Sofuoğlu ile tanışmaktan ve Yamaha’nın hediye ettiği motosikletten dolayı tüm hayallerinin gerçek olduğunu ve mutlu olduğunu söyleyen Ramazan Can ” Uzun yıllardır motosiklet hayalim vardı. Düşündüm bisikleti çeşitli materyallerle motosiklete çevirebilirim dedim. Tahta olan bölümünü çam ağacından yaptım. Evde kullanmadığımız su bidonlarını kullandım. Ön çamurluğunu gerçek motor çamurluğunu taktım. Egzozunu herhangi bir metalden yaptım ve motosikleti böyle tasarladım. Kendi imkanlarımla ancak bu kadar yapabildim. Ama artık Yamaha sayesinde gerçek bir motosikletim de var. Buraya Kenan Sofuoğlu ile tanışacağım diye geldim. Bu bile beni günlerdir uyutmuyor. Üstüne Yamaha büyük bir sürpriz yaptı. Hiç haberim yoktu çok mutluyum.  Çok teşekkür ederim onlara. Artık Yamaha sayesinde gerçek bir motosikletim var. Kenan Sofuoğlu hayranıydım ve hep onun gibi olmak istiyordum. Onunla tanıştığıma hala inanamıyorum. Kendisinden motor nasıl sürülür bana öğretmesini istiyorum.  Belki ben de onun gibi ileride dünya pistlerinde yarışırım” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe