Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Kredi kampanyası, 2. el pazarına pozitif katkıda bulunacaktır

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 02 Haziran 2020
  • Kredi kampanyası, 2. el pazarına pozitif katkıda bulunacaktır için yorumlar kapalı
  • 1.277 KEZ OKUNDU
Kredi kampanyası, 2. el pazarına pozitif katkıda bulunacaktır

Pandemi nedeniyle daralan otomotiv pazarına destek amacıyla kamu bankaları İkinci el binek araç ve ticari araç satın alacaklar için yüzde 0,82 faiz oranı ve azami 6 ay ödemesiz toplam 60 ay vadeli kredi imkanı sunuyor.

Azami limit 150 bin TL olan kredi paketinin ikinci el pazarını da hareketlendireceğini belirten Otoshops Genel Müdürü Melih Mutlu “Yaşadığımız olağanüstü süreçte toplam otomotiv pazarı Nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %50,46 oranında daralmıştı. Mayıs ayı itibarı ile hareketlenmeye başlayan ikinci el pazarı, 1 Haziran itibarı ile normalleşme adımları ile toparlanmaya başlayacaktır. 1 Haziran tarihinde kamu bankaları tarafından açıklanan kredi paketi tüm sektörü olduğu gibi ikinci el pazarını da pozitif yönde etkileyecektir. İkinci el araçlar için ilk defa uygulanacak bu kampanya talepleri artıracaktır. Ayrıca dolaylı olarak mevcut aracını sıfır ile değiştirmek isteyenlerin pazara sokacağı ikinci el araçlar, fiyatların dengelenmesine de katkıda bulunacaktır.” Şeklinde konuştu.

Mutlu, 2020 yılında ikinci el pazarının tüm yaşananlara rağmen büyüme ile tamamlanmasını beklediklerini söylerken “Koronavirüs salgını nedeniyle yaşam tarzları değişecek. Yeni normale geçildikçe, toplu taşıma kullanmak istemeyenler, tatillere kendi araçları ile gitmek isteyenlerin sayısında artış yaşandıkça otomotiv sektörü beklenenin üzerinde satışlarla tamamlanabilir” dedi.

Kurumsal satıcılar tercih edilmeli

İkinci El Otomobil alırken güvenle uzun yıllar kullanılabileceğinden emin olunmalı. Bu yüzden ekpertiz raporu mutlaka sorulmalı. Otoshops olarak tüm araçlarımıza detaylı ekpertiz uygulaması yapıyor ve aracın durumunu tam anlamıyla tespit ediyoruz. Ayrıca 2 yıla kadar garanti veriyoruz. Yol yardım hizmetini de içeren Otoshops Garanti, mekanik parçaların yüzde 90’ını kapsıyor.

Sadece araç satışı değil, “Kolay Sat” uygulaması ile aracını satmak isteyenlere de kolaylık sağlıyor, her marka ve her model aracı detaylı ekspertize tabi tutarak anlık durumunu tespit ediyor ve aynı gün içinde araç sahibine ödemesini yaparak satın da alıyoruz.

Otoshops, ayrıca sektörde bir ilki gerçekleştirerek, satın alınan aracı herhangi bir neden göstermeksizin 14 gün içerisinde geri getiren müşterilerine, başka bir araçla değiştirme imkanı tanıyor. Tüm devir-tescil işlemleri de maksimum 2 saat içerisinde tamamlayarak aracını müşteriye teslim ediyoruz. 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZVideo
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe