Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Lexus tasarım ödülleri’nde 2023 başvuruları başladı 

  • Genel
  • 16 Ağustos 2022
  • Lexus tasarım ödülleri’nde 2023 başvuruları başladı  için yorumlar kapalı
  • 2.141 KEZ OKUNDU
Lexus tasarım ödülleri’nde 2023 başvuruları başladı 

Premium otomobil üreticisi Lexus, yeni yetenekleri destekleyerek tasarım yoluyla daha iyi yarınlar yaratmayı hedefleyen Lexus Tasarım Ödülleri için 2023 başvurularını almaya başladı.

İlk kez 2013 yılında başlatılan ödül; etkileyici kariyerlerin ortaya çıkması, keşfedilmesi ve desteklenmesi adına kısa zamanda global bir platform haline geldi. Uluslararası kapsamda gerçekleştirilen Lexus Tasarım Ödülleri, yaratıcı yeteneklere odaklanarak onların kendilerini göstermeleri adına bir fırsat sağlıyor.

Lexus, ödül için başvuruları 16 Ekim 2022 tarihine kadar kabul edecek ve yarışmanın sonunda dört kazanan belirlenecek. Bu dört kazanan ise endüstride dünyaca tanınmış isimler tarafından mentörlük alacak ve prototip tasarımlarını birlikte geliştirecekler.

Başvuru yapanlardan özgün eserlerini, “İhtiyaçları Önceden Bilmek,” ”Yenilikçilik” ve “Cazibe” olmak üzere Lexus markasının üç ana prensibiyle birleştirmesi bekleniyor. Tasarımların toplumlara yönelik küresel zorlukları öngörmesi, sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmanın yaratıcı yollarını ortaya koyması ve herkesin mutluluğunu artırması hedefleniyor. Lexus, insanlık adına daha parlak bir geleceğin gelişini hızlandırmayı amaçlıyor ve tasarım yoluyla bunun uygulanabilir çözümlerini özgün bir biçimde aramaya devam ediyor.

Başvurular arasında uluslararası kabul görmüş tasarım uzmanlarından oluşan bir değerlendirme komitesi, değerlendirme kriterlerine göre başvurular arasından dört kazanan seçecek. Ardından kazananlar çeşitli tasarım disiplinlerinde önde gelen isimler tarafından yönlendirilecek. Her kazanana 3 milyon Japon Yeni’ne kadar çıkan bir araştırma ve geliştirme bütçesi sağlanacak. Ödül kazananları, prototip geliştirilmesinin yanı sıra kişisel yaratıcılığının geliştirmesi için de danışmanlık alacak.

2023’ün ilkbahar aylarında kazanan dört kişi, çalışmalarını jüri üyelerine ve mentörlere sunacak. Kazananlar, çalışmalarını sunduktan sonra jüri üyeleri ile bire bir çalışarak eşsiz bir fırsata sahip olacaklar ve kariyerleri için önemli tavsiyeler alacaklar. Mentörler ve jüri üyeleri ise önümüzdeki sonbahar aylarında açıklanacak.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
Citroen’in kompakt SUV modeli C5 Aircross, 1.6 litrelik benzinli motoru ve zengin donanım listesiyle geçtiğimiz aylarda konuğumuzdu. Bu ay ekonomisiyle ön plana çıkan dizel motoruyla test sayfalarımızda. Citroen, kompakt SUV’ların...
Mercedes-Benz severlere müjde Artık düşük hacimli dizel motor seçeneği E Serisi’nde sunulmaya başlandı Mercedes modellerinde...
Makyajlı Fiat 500X in lasnmanı için Kars Sarıkamış’a yolumuz düştü Makyajlanan 2020 Fiat 500 X...
#EVDEKAL dığımız şu günlerde sizler için daha önceden çektiğim videoları birbir paylaşıyorum Kanalıma abone olarak...
B Segmenti yine karıştı Bu karışıklığa Opel in yeni Corsa sı da dahil oldu Ayağının...
Bumerang - Yazarkafe