Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Mahle, muhafazasız konumda yüksek performans sağlıyor

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 05 Mayıs 2020
  • Mahle, muhafazasız konumda yüksek performans sağlıyor için yorumlar kapalı
  • 795 KEZ OKUNDU
Mahle, muhafazasız konumda yüksek performans sağlıyor

Klima kondansatörleri aracın ön tarafında muhafazasız konuma takılmaları nedeniyle yüksek hasar riski grubunda. Konfor sorunundan çok daha önemli bir konu. Özellikle akü ve güç elektronikleri soğutulması gereken hibrit ve elektrikli araçların iklimlendirme sisteminin güvenli şekilde çalışması şart. Bu kategorideki araçlarda olabilecek arıza aracın çalışmamasına ya da parçaların hasar görmesine neden olabilir. MAHLE, 21 lojistik merkezi ile bağımsız servislerin klima kondansatörü taleplerini küresel ölçekte ve güvenilir şekilde karşılıyor.

En iyi çözümler

MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Kurumsal Yönetim Başkan Yardımcısı Olaf Henning, şöyle ifade ediyor: “Hibrit ve elektrikli araç kullanımının giderek yaygınlaşması, klima servisini belirgin şekilde değiştiriyor. Bu, servislerin verdiği hizmet hacminde artış demek.” “Servisler klima servisinin önemi ile ilgili bilgilendirme yaparak, müşterilerin araçlarını hasara karşı koruyorlar ve araçların işlevlerini yerine getirmelerini garantiye alıyorlar. MAHLE, servisleri bilgilendirici kaynaklar, eğitim, kendini kanıtlamış klima servisi ve tanılama çözümleri ile destekliyor.”

Klima kondansatörünün görevi, klima kompresöründeki sıkışma esnasında ısınan soğutucu maddeyi soğutmak ve akışkan hale getirmek. Isınan soğutucu gaz kondansatör içine doğru akar, boru ve kanatlar vasıtasıyla ısıyı ortama yayar. Soğutma sonucunda, soğutucu madde klima kondansatöründen sıvı halde çıkar. Klima kondansatöründeki bir hasar, soğutma kapasitesini düşürecek ya da iklimlendirme sisteminin arızalanmasına neden olacaktır. Çoğunlukla kondansatör fanının sürekli çalışmasıyla sonuçlanır. Servislerin herhangi bir arızadan şüphelenmeleri durumunda, sızıntı, kirlilik ve hasar kontrolleri ve yüksek ve düşük basınç taraflarında basınç testi yapmaları tavsiye edilir.

Geniş ürün yelpazesi

2020 itibariyle 100. yıl dönümünü kutlayan MAHLE Aftermarket, binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlar için yaklaşık 1.200 farklı klima kondansatörünün yer aldığı geniş bir yelpazeye sahip. Müşteriler MAHLE Aftermarket’ten satın alma yaptıkları zaman, OEM alanındaki geniş uzmanlıktan, otomotiv parçaları geliştirme ve üretiminde 100 yıllık deneyimden ve bunun yanı sıra 30 yılı aşkın klima servisi deneyiminden yararlanıyorlar.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
Citroen’in kompakt SUV modeli C5 Aircross, 1.6 litrelik benzinli motoru ve zengin donanım listesiyle geçtiğimiz aylarda konuğumuzdu. Bu ay ekonomisiyle ön plana çıkan dizel motoruyla test sayfalarımızda. Citroen, kompakt SUV’ların...
Mercedes-Benz severlere müjde Artık düşük hacimli dizel motor seçeneği E Serisi’nde sunulmaya başlandı Mercedes modellerinde...
Makyajlı Fiat 500X in lasnmanı için Kars Sarıkamış’a yolumuz düştü Makyajlanan 2020 Fiat 500 X...
#EVDEKAL dığımız şu günlerde sizler için daha önceden çektiğim videoları birbir paylaşıyorum Kanalıma abone olarak...
B Segmenti yine karıştı Bu karışıklığa Opel in yeni Corsa sı da dahil oldu Ayağının...
Bumerang - Yazarkafe