Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Mahle, muhafazasız konumda yüksek performans sağlıyor

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 05 Mayıs 2020
  • Mahle, muhafazasız konumda yüksek performans sağlıyor için yorumlar kapalı
  • 991 KEZ OKUNDU
Mahle, muhafazasız konumda yüksek performans sağlıyor

Klima kondansatörleri aracın ön tarafında muhafazasız konuma takılmaları nedeniyle yüksek hasar riski grubunda. Konfor sorunundan çok daha önemli bir konu. Özellikle akü ve güç elektronikleri soğutulması gereken hibrit ve elektrikli araçların iklimlendirme sisteminin güvenli şekilde çalışması şart. Bu kategorideki araçlarda olabilecek arıza aracın çalışmamasına ya da parçaların hasar görmesine neden olabilir. MAHLE, 21 lojistik merkezi ile bağımsız servislerin klima kondansatörü taleplerini küresel ölçekte ve güvenilir şekilde karşılıyor.

En iyi çözümler

MAHLE Aftermarket Genel Müdürü ve Kurumsal Yönetim Başkan Yardımcısı Olaf Henning, şöyle ifade ediyor: “Hibrit ve elektrikli araç kullanımının giderek yaygınlaşması, klima servisini belirgin şekilde değiştiriyor. Bu, servislerin verdiği hizmet hacminde artış demek.” “Servisler klima servisinin önemi ile ilgili bilgilendirme yaparak, müşterilerin araçlarını hasara karşı koruyorlar ve araçların işlevlerini yerine getirmelerini garantiye alıyorlar. MAHLE, servisleri bilgilendirici kaynaklar, eğitim, kendini kanıtlamış klima servisi ve tanılama çözümleri ile destekliyor.”

Klima kondansatörünün görevi, klima kompresöründeki sıkışma esnasında ısınan soğutucu maddeyi soğutmak ve akışkan hale getirmek. Isınan soğutucu gaz kondansatör içine doğru akar, boru ve kanatlar vasıtasıyla ısıyı ortama yayar. Soğutma sonucunda, soğutucu madde klima kondansatöründen sıvı halde çıkar. Klima kondansatöründeki bir hasar, soğutma kapasitesini düşürecek ya da iklimlendirme sisteminin arızalanmasına neden olacaktır. Çoğunlukla kondansatör fanının sürekli çalışmasıyla sonuçlanır. Servislerin herhangi bir arızadan şüphelenmeleri durumunda, sızıntı, kirlilik ve hasar kontrolleri ve yüksek ve düşük basınç taraflarında basınç testi yapmaları tavsiye edilir.

Geniş ürün yelpazesi

2020 itibariyle 100. yıl dönümünü kutlayan MAHLE Aftermarket, binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlar için yaklaşık 1.200 farklı klima kondansatörünün yer aldığı geniş bir yelpazeye sahip. Müşteriler MAHLE Aftermarket’ten satın alma yaptıkları zaman, OEM alanındaki geniş uzmanlıktan, otomotiv parçaları geliştirme ve üretiminde 100 yıllık deneyimden ve bunun yanı sıra 30 yılı aşkın klima servisi deneyiminden yararlanıyorlar.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe