Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bir dünya için LPG

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 07 Haziran 2020
  • Sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bir dünya için LPG için yorumlar kapalı
  • 1.095 KEZ OKUNDU
Sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bir dünya için LPG

Dünyada ‘temiz enerji’ olarak tanımlanan ve sürdürülebilirlik politikaları kapsamında teşvik edilen LPG’nin, küresel ölçekteki tüketimi her geçen gün biraz daha artıyor. Bini aşkın kullanım çeşitliliğinin yanı sıra en verimli mobil enerji kaynağı olma özelliğine sahip olan LPG, diğer muadil yakıtlara oranla daha düşük emisyon değerlerine sahip. Bu bilinçle harekete geçen Dünya LPG Derneği (WLPGA; World LPG Association) de, daha güvenli, daha temiz ve daha sağlıklı bir dünya için 2019 yılında, 7 Haziran’ı ‘Dünya LPG Günü’ olarak ilan etti.

Bu yıl ikinci kez kutlanan Dünya LPG Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay, küresel sürdürülebilirlik politikaları kapsamında LPG’nin önemine dikkat çekti.

“7 Haziran, LPG’nin yaygınlaştırılması için bir dönüm noktası”

7 Haziran’ın, LPG kullanımının yaygınlaştırılması açısından önemli bir mihenk noktası olduğunu belirten Eyüp Aratay; “Günümüzde küresel olarak, tüketilen enerjinin yaklaşık yüzde 3’ü LPG tarafından sağlanıyor. LPG; doğaya ve çevreye duyarlı, temini kolay, taşınabilen ve güvenli bir enerji kaynağı olarak, tüm dünyada bir milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. Temel özellikleri ve sunduğu ekolojik avantajlar nedeniyle başta gelişmiş ülkeler olmak üzere birçok devlet tarafından kullanımı teşvik ediliyor. Bugün dünyanın en önemli ve örnek pazarlarından biri olan Türkiye’de de LPG’nin kullanımı, gerek sürdürülebilirlik politikaları gerekse artan enerji ihtiyacımız karşısında kaynak güvencesi ve çeşitliliği açısından önemli bir potansiyeli barındırıyor” diye konuştu.

“Yaşanabilir ve sağlıklı bir dünyanın yolu temiz enerjiden geçer”

LPG’nin ‘Kara Gün Dostu’ olduğuna vurgu yapan Aratay; “Bunu Van ve Elazığ depremlerinin ardından son yaşadığımız COVID-19 sürecinde de bir kez daha gördük. Sektör olarak, bu zor günlerde de ülkemizin ve insanımızın yanında olduk, onları izolasyon sürecinde de enerjisiz bırakmadık. Türkiye LPG Derneği olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir Türkiye için LPG’nin fazla kullanılması konusunda çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü yaşanabilir bir dünyanın yolunun temiz enerji kaynaklarının daha fazla kullanılmasından geçtiğine inanıyoruz. Bu duygularla 7 Haziran Dünya LPG Günü’nü kutluyoruz” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Video
Citroen’in kompakt SUV modeli C5 Aircross, 1.6 litrelik benzinli motoru ve zengin donanım listesiyle geçtiğimiz aylarda konuğumuzdu. Bu ay ekonomisiyle ön plana çıkan dizel motoruyla test sayfalarımızda. Citroen, kompakt SUV’ların...
Mercedes-Benz severlere müjde Artık düşük hacimli dizel motor seçeneği E Serisi’nde sunulmaya başlandı Mercedes modellerinde...
Makyajlı Fiat 500X in lasnmanı için Kars Sarıkamış’a yolumuz düştü Makyajlanan 2020 Fiat 500 X...
#EVDEKAL dığımız şu günlerde sizler için daha önceden çektiğim videoları birbir paylaşıyorum Kanalıma abone olarak...
B Segmenti yine karıştı Bu karışıklığa Opel in yeni Corsa sı da dahil oldu Ayağının...
Bumerang - Yazarkafe