Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Turkrent, TOGG’un üreteceği araçları almaya talip!

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 03 Temmuz 2020
  • Turkrent, TOGG’un üreteceği araçları almaya talip! için yorumlar kapalı
  • 2.372 KEZ OKUNDU
Turkrent, TOGG’un üreteceği araçları almaya talip!

Türkiye’de satılan binek otomobillerin yaklaşık dörtte birini araç kiralama şirketleri satın alıyor. TOGG üreteceği yerli otomobilin yıllık üretin adedini 175 bin olarak planlıyor. Turkrent, yerli üretim TOGG’dan kiralama sektörüne verilecek adedi almaya hazır olduklarını belirtti. Covid-19 kriziyle birlikte hususi araçlara oluşan yoğun talep, araç kiralama sektörünü hızlı büyüttü. Yerli ve milli TOGG yakıt gideri olarak oldukça avantaj sağlıyor. Yerli ve milli TOGG’un aylık kiralama bedelinin 5.500 TL civarında olacağını belirten Turkrent şirketinin kurucusu Barkın Pınar, “TOGG’dan ne kadar verirlerse almaya talibiz.  Müşterilerimiz TOGG’u satın almak kadar kiralama konusunda da ilgililer. C-SUV model araç kiralayan müşterilerin bir çoğu TOGG’u tercih edecektir” dedi.

Yerli oto aylık 674 TL tasarruf sağlıyor

Kiralamada müşterinin tamamen kullanım maliyetine baktığını söyleyen Pınar, yakıt maliyetine göre elektrikli otomobilin diğerlerine açık ara fark attığını söyledi. Pınar, “TOGG’un fiyatının C-SUV’ler ile aynı seviyelerde olacağını düşünüyoruz. TOGG’un kira bedeli de, C-SUV modellerinin kira bedeli olan aylık 5 bin 500 seviyelerinde olur. Ancak burada TOGG’un yakıt tüketim bedeli olumlu anlamda fark yaratıyor. Çünkü, C-SUV modelleri, 100 kilometrede yaklaşık 7 litre yakıyor. TOGG ise 100 kilometrede 20 kw elektrik tüketiyor. 1 kw elektrik fiyatı 0.71 kuruş. 1 litre dizel yakıtın fiyatı yaklaşık 5.88 TL. Normal şartlarda kiralanan bir otomobil ortalama aylık 2 bin 500 kilometre yapıyor. C-SUV, 2 bin 500 kilometrede 1.029 TL yakıta para harcıyor. Elektrikli oto ise evindeki elektrik kaynağından şarj edilirse gelen fatura 355 lira. Buna göre aylık 674 lira yerli otoda cepte kalıyor. Bu da üç yıllık sözleşmede TOGG müşterisi açısından 25.000 TL’lik tasarruf demek. Böylece yakıtta her üç ayda bir ayın bedavaya gelir” diyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZVideo
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe