Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Yamaha Motor Company’den bir adım daha

  • Güncel / Haberler
  • 11 Mart 2021
  • Yamaha Motor Company’den bir adım daha için yorumlar kapalı
  • 1.498 KEZ OKUNDU
Yamaha Motor Company’den bir adım daha

İklim değişikliği ile mücadele ve sürdürülebilir yaşam döngüsü için dünyanın 4 dev markasından büyük adım atıldı. Yamaha Motor Company, Honda Motor Company, KTM AG ve Piaggio & C SpA Paris ‘İklim Anlaşması’ ve ‘Elektromobiliteye Geçiş’ kapsamında motosikletler ve hafif elektrikli araçlar için ‘Değiştirilebilir Piller Konsorsiyumu’ kurmak adına Niyet Mektubu imzalandı. 

Yamaha Motor Company, Honda Motor Company, KTM AG ve Piaggio & C SpA’nın yer aldığıkonsorsiyum, standartlaştırılmış bir değiştirilebilir pil sisteminin bulunmasının; hafif elektrikli araçların yaygınlaşması için teşvik oluşturacağına, pillerin daha sürdürülebilir bir yaşam döngüsü yönetimine katkı sağlayacağına ve kullanıcıların elektromobilitenin geleceği ile ilgili endişelerine cevap vermeye çalışacağına inanıyor. Mayıs 2021’de faaliyet göstermeye başlayacak olan Konsorsiyum, mopedler, motosikletler, üç tekerlekli bisikletler ve dört tekerlekli bisikletler gibi L kategorisinde yer alan araçlar için değiştirilebilir pil sisteminin standartlaşmış teknik özelliklerini tanımlamayı amaçlıyor.

Yamaha Motor Company’nin de içinde yer aldığı dört kurucu üye, bu alandaki bütün ilgili paydaşları konsorsiyumun uzmanlığını zenginleştirmek için iş birliği yapmaya davet etti. Yamaha Motor Company, ilgili paydaşlar, ulusal ve uluslararası standardizasyon kurumlarıyla birlikte çalışarak uluslararası teknik standartların oluşturulmasını amaçlıyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZVideo
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe