Tüm Otomobiller Özeldir
VIRAGE

Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı

  • Güncel / Haberler / Sektörel
  • 18 Ağustos 2020
  • Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı için yorumlar kapalı
  • 2.482 KEZ OKUNDU
Yeni nesil MAN Kamyon sürücü mahalli Red Dot Ödülü kazandı

Red Dot Kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Peter Zec, “Red Dot Ödülü kazananlarını başarıları nedeniyle içtenlikle kutluyorum. Bu payeyi kazanarak yaptıkları işin yüksek tasarım kalitesine sahip olduğunu kanıtladılar. İnandırıcı performansları sayesinde zorlu uluslararası katılımcıların olduğu bir alanda en tepeye yerleştiler ve kendileriyle ve başarılarıyla gurur duymayı hak ettiler” dedi.

MAN Truck & Bus Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Andreas Tostmann, “MAN yeni kamyon neslini geliştirirken sürücünün işe dâhil olması gerektiği ve dikkatlerin üzerinde toplandığı odak noktası olacağı işin en başından belliydi. Çünkü biz bir üretici olarak sadece bu yolla sürücülerin gerçekte neye ihtiyacı olduğunu bilebiliriz. Müşterilerden ve ticari medyadan sayısız olumlu geribildirim aldık ve bu büyük ödülü kazanmak bir kez daha doğru yolda olduğumuzu kanıtladı” diye konuştu.

MAN, yeni kamyon neslini geliştirirken çeşitli model, sürücü simülasyonları ve deneme pisti çalışmalarına 700’ün üzerinde sürücüyü de dâhil etti ve böylece kullanıcının ihtiyaçlarını sürücü mahallinin tasarımına kattı.

Bu, üç bağımsız çalıştırılabilir sistemle ortaya kondu: Bir yanda gösterge paneli, diğer yanda 12,3 inç (31.242 cm) boyutunda göstergesiyle bilgi-eğlence ve navigasyon sistemi ile yenilikçi MAN SmartSelect kontrol ünitesi ve üçüncü bir sistem olarak, yatak alanından konfor ve eğlence işlevlerini kontrol edebilmek amacıyla dâhili uzaktan kumanda. Her sistem kendi kamyona-özgü kontrol mantığına sahiptir ve aynı zamanda aracın diğer tüm sistemleriyle etkileşim halindedir.

En yeni ve uygun tasarım kriterleriyle tasarlanmış sürücü mahalli, sürücünün Yeni Nesil MAN Kamyonun sayısız yardım ve konfor işlevini sezgisel olarak idare etmesini ve böylece aracını güvenle ve verimli bir şekilde kullanmasını mümkün kılmaktadır. Tüm operasyon unsurları sürücünün dikkatini yolda olan bitene vermesine engel olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Gösterge ve operasyon bölümleri birbirinden ayrılmıştır ve böylece görsel bilgi yol görüş çizgisine mümkün olduğu kadar yakınlaştırılmıştır. Ayrıca, tümkontroller rahat bir oturma pozisyonuyla ulaşılabilecek kadar yakındır. Bunun bir örneği, çevir ve bas fonksiyonuyla bilgi-eğlence ve navigasyon menüsünü kullanırken gözleri yoldan ayırma ihtiyacını en aza indiren MAN SmartSelect’tir.

Yeni Nesil MAN Kamyon’un sürücü mahallinin geliştirilmesindeki bir diğer kilit unsur da yaş, profesyonel tecrübe ya da teknik konulara yakınlığa bakmaksızın her sürücüye çabucak aynı yüksek seviyede kullanım rahatlığı sunmak olmuştur. Yeni Nesil MAN Kamyon, iyi düşünülmüş ve uygulama odaklı sürücü mahalliyle kamyon sürücüsünün günlük iş yaşamını kolaylaştırmaya kalıcı bir katkıda bulunmaktadır.

Red Dot Tasarım Ödülü hakkında:

Red Dot Tasarım Ödülü, tasarım alanındaki çeşitliliğe profesyonel olarak değer biçebilmek amacıyla üç disipline ayrılmıştır: Red Dot Ödülü: Ürün Tasarım, Red Dot Ödülü: Marka & İletişim Tasarımı, Red Dot Ödülü: Tasarım Konsepti. 18,000’den fazla başvuru ile Red Dot Ödülü dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından birisidir. 1955’te bir jüri günün en iyi tasarımlarını değerlendirmek için ilk kez toplandı. 1990’larda Red Dot CEO’su Prof. Dr. Peter Zec ödülün adını ve markasını geliştirdi. O zamandan beri peşinden koşulan “Red Dot” payesi, üstün tasarım kalitesinin saygıdeğer uluslararası damgası olmuştur. Ödül kazananlar yıllıklarda, müzelerde ve çevrimiçi olarak takdim edilmektedir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZVideo
İngiltere’de Yılın Otomobili  Seçilen MG4 Electric Lansmana Özel 969.000 TL’den başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu! Elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile C segmentine...
2013 model Opel Corsa’mızın bakım zamanı geldi. LPG’li bir araç kullandığım için önce LPG bakımına...
Uzun bir ara verdikten sonra bu kez farklı bir video ile karşınızdayım . Bu kez...
Bu kez sizler için 2. el otomobil alım satım sitelerindeki klişe sözleri inceledim . Sahibinden...
#Covid-19 virüs salgınının ardından hayat deyim yerindeyse durdu . Ben ve benim gibi #sahibinden #ikinciel...
Bumerang - Yazarkafe